لوله های سانتریفیوژ پلی پروپیلن

بازگشت به وبلاگ
لوله های سانتریفیوژ پلی پروپیلن | فالکون آزمایشگاهی | لوله فالکون آزمایشگاهی

لوله های سانتریفیوژ پلی پروپیلن

در مقاله اخیر نویسندگان R.P. Gale و H.M. لازاروس یک اصطلاح فنی جدید برای توصیف جنبه مهمی از تحقیقات آزمایشگاهی مدرن ارائه می دهند؛ آنها عنوان “پلاستیک” را برای بیان تکمیل شرایط در in vitro، in vivo و in silico13 به خوبی نشان می دهند. ما این اصطلاح جدید را بسیار مناسب می دانیم، و تصدیق می کنیم که بخش زیادی از کار تحلیلی، تصفیه، ذخیره سازی، انکوباسیون میباشد و همچنین روشهای آزمایشگاهی غیر قابل شمارش دیگری در شرایط آزمایشگاهی (اصطلاح لاتین که به معنای درون شیشه است)، محیط پلاستیکی مصنوعی، داخل لوله ها، ورقه ها، ظروف، نایها و موارد دیگری از جمله ظروف پلاستیکی هستند. اگرچه پلی – پروپیلن به عنوان یک ماده برای ظروف آزمایشگاهی حاوی مواد افزودنی میباشد اما به طور بالقوه برای آزمایشگاه مشکل است ، این فرض با شواهدی از اشباع آلاینده در مایع موجود در لوله های سانتریفیوژ پلی پروپیلن تناقض دارد. این پدیده با اندازه گیری اسپکتروسکوپی تغییرات کیفی مایعات در داخل لوله ها بطور ظریفانه ای تشخیص داده شد، که نشان دهنده افزایش غلظت ماکرومولکول ها در طول زمان است.

 

انواع مشابه لوله های سانتریفیوژ پلی پروپیلن

در این تحقیق، انواع مشابهی از لوله های سانتریفیوژ پلی پروپیلن مورد استفاده قرار می گیرند که نمونه یکپارچه محصولات پلاستیکی تجاری هستند که به طور گسترده ای در تحقیقات آزمایشگاهی مورد استفاده قرار می گیرند. این لوله سانتریفیوژ 50 میلی متری مخروطی پلی پروپیلن اسکرولاید (لوله 50 میلی لیتری CPPT) معمولا در میان متخصصان آزمایشگاه به عنوان “Falcon-tube” شناخته می شود، هر چند که نه تنها توسط شرکت BD-Biosciences-Falcon بلکه همچنین تومسط چندین تولید کننده تجاری دیگر نیز تولید می شود. ما متوجه شدیم که چنین لوله های 50 میلی لیتر CPPT به طور معمول بوی متفاوتی از “ماشین جدید” دارند ، در زمانی که تازه بسته بندی شده و باز میشوند. این بو ذاتا پس از چند ساعت کاهش می یابد.

 

 

در سال 1971 نوشته K.P. Shea15 با پدیده شناخته شده “بوی ماشین جدید” منعکس شد و این را به ترکیبات پلاستیکی فرار مانند پلاستیک ها و تثبیت کننده ها که در فضای محدود کابین خودرو منتشر میشوند، منسوب کرد. نویسنده، این مواد افزودنی را از پلاستیک های معمولی در داخل خودرو به اجزای احتمالا سمی از کیسه های انتقال خون PVC پیوند داد ، در حالی که ای مواد مظنون به تحریک عوارض گاهی اوقات کشنده پزشکی و به عنوان ” شوک ریه” در بیماران دریافت کننده خون اهدایی شناخته شده است. این اتفاق زمانی افتاد که بیمارستان های نظامی ایالات متحده در ویتنام مقدار زیادی از کشته های جنگی را مطالعه کرد، و موجب جمع آوری داده های تجربی در این زمینه شد. این یافته ها درک جدیدی از اینکه چگونه برخی از پلاستیک های مصنوعی ، می توانند به مایعات و یا هوا وارد شوند و باعث عواقب شدید پزشکی شوند، داد.

 

 

تولیدکنندگان پلاستیک آزمایشگاهی از این مساله که کیفیت یا ویژگی های خاصی از محصولات آنها می تواند بر نتیجه استفاده مورد نظر در یک روش نامطلوب تأثیر بگذارد، آگاه شدند. محصولات با استانداردهای خاص تولید می شوند و با نشانه ها تأیید می شوند که کیفیت و خواص فیزیکی و خواص شیمیایی آنها را توصیف و تضمین می کند. به طور مشخص، تولید کننده اصلی پلاستیک آزمایشگاهی، یک کاتالوگ آنلاین از طیف وسیعی از کالاهای ظروف پلاستیکی را شامل می شود، از جمله یکی از مارک های لوله 50 میلی لیتر CPPT که در اینجا آزمایش شده است. این تولید کننده از طریق مواد تبلیغاتی آنلاین به پژوهشگران توصیه می کند و به صراحت می گوید؛ “… شما باید نمونه را آزمایش کنید نه لوله را” علاوه بر این، تولید کننده اظهار می کند که لوله ها به منظور “… برآورده شدن نیازهای زیست محیطی” و “… ارائه عملکرد بی نظیر در برنامه های کاربردی تحقیق انتقادی” تضمین شده اند. لوله ها به دلیل داشتن خواص بیولوژیکی و فیزیکی پایدار توصیف می شوند و ماده پلاستیکی واقعی (رزین) “غیر سمی است و از طریق یک آرایه شدید از آزمون های سمی Pharmacopoeia ایالات متحده” انتخاب شده است. این مساله که محققان و سایر کاربران مواد آزمایشگاهی می توانند به طور کامل به این گونه مواد اطمینان کنند، از اهمیت زیادی برخوردار است.

 

شواهد و مشاهده ها در آزمایشگاه در مورد لوله های لوله های سانتریفیوژ پلی پروپیلن

شواهد بی نظیر همکاران ما در آزمایشگاه های تحلیلی (در UiT – دانشگاه قطب شمال نروژ) نشان می دهد که باکتری ها انتخاب شده و در کانتینر نگهداری می شوند، و این مساله با تاثیر منفی بر رشد میکروبی مربوط به مارک های خاصی از پلاستیک در ارتباط است. بطور معمول آگاهی از چنین عوامل بالقوه مخالف و اثرات مزاحم مواد خاص به طور سنتی، به صورت خوراکی به عنوان اطلاعات داخلی محل کار در میان متخصصان آزمایشگاه، توصیه میشوند. چنین یافته هایی باید بیشتر مورد بررسی قرار گیرند، تا به درستی مستند شده و در نهایت با توجه به روش های عملیاتی و روال های سیستماتیک ارتباط برقرار شود. و مهمتر از همه، یافته ها باید در میان کارکنان حرفه ما مشترک باشند.

ما اظهارنظرهایی از مقالات ارائه شده در پایان نامه های افتخاری 2009 توسط دانشجویان Liberty University D.L. Ortiz، بدست آوردیم که متوجه شدند (1) ترکیبات زیستی فعال از بطری های آب گرم پلی کربنات خارج میشوند (2) رشد جنین را تحت تاثیر قرار داده و 3) باعث مرگ و میر بالا میشوند.

در این پژوهش، نوزادان تازه متولد شده Daphnia magna (waterflea) در لوله های 50 میلی لیتری CPPT، اندازه گیری شده و چند پارامتر عملکرد زیستی به عنوان نشانه هایی از اثرات محیط مورد بررسی قرار میگیرند. D. magna یک شاخص بیولوژیکی بسیار متنوع و معتبر برای آزمایش سم شناسی است و به طور معمول در ارزیابی مواد شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرد. در آزمایش های قبلی ما از D. magna ، از 18 سم محلول در آب استفاده کرده ایم و برای مشاهده اثرات انواع مختلف مواد به عنوان خوراک در آزمایشات 160-300 daphnids به صورت جداگانه مورد بررسی قرار گرفت. در این آزمایشگاه ها، دی مگنا در 100 میلی لیتر استاندارد شیشه ای بوروسیلیکات آزمایشگاهی تولید شد.

فرض بر این است که نشانگر بویایی که به عنوان «بوی ماشین جدید» شناخته شده در لوله های 50 میلی لیتری CPPT دیده می شود، نشان دهنده وجود مواد شیمیایی فرار در لوله ها موجود است. هدف طراحی تجربی افشای این مساله است که آیا ممکن است این لوله ها صفات تاریخ زندگی دی مگنا را که در چنین شرایطی رشد می کنند، تحت تاثیر قرار دهد؟

فرضیه تست شده (H0): اثرات قابل ملاحظه ای بر زنده ماندن، رشد، سن بلوغ یا باروری در DM Magnata وجود دارد که در محیط استاندارد آزمایشگاه میکروسکوپی 50 میلی لیتری CPPT ثبت شده است a) جدید یا؛ ب) شسته شده و دوباره استفاده می گردد.

اشتراک این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به وبلاگ