ساخت لوله آزمایشگاهی

بازگشت به وبلاگ
ساخت لوله آزمایشگاهی | لوله فالکون آزمایشگاهی

ساخت لوله آزمایشگاهی

ساخت لوله آزمایشگاهی

مواد پلاستیکی آزمایشگاهی بر روی پارامترهای حیاتی آبشار Daphnia magna تأثیر می گذارد. عامل اصلی به عنوان “نوآوری” مواد تعریف شده است. D. magna ویژه نوجوانان به طور جداگانه در الف) 50 میلی لیتر لوله های پلی پروپیلن استاندارد آزمایشگاه و ب) لوله های یکسان که برای چندین هفته شسته شده و هوادهی شده اند، مورد استفاده قرار میگیرند. اثر معنی دار کمی بر رشد و باروری D. magna داشته اند. لوله های جدید باعث تاخیر بلوغ، کاهش تولید مثل و کاهش رشد در مقایسه با لوله های شسته شده و دوباره استفاده شده از نام تجاری مشابه شده اند.

یافته ها نشان می دهد که نوآوری لوله ها باعث مهار یا اثرات سمی بر D هستند. اغلب لوله های پلاستیکی آزمایشگاهی مگنا به علت خاصیت استریل به صورت جداگانه استفاده می شوند. لوله های نازک ممکن است عامل مهمی در نتایج تحقیقات باشد و نباید نادیده گرفته شوند. ظروف پلاستیکی یکبار مصرف ممکن است با هزینه ای که به نظر می رسد نادیده گرفته شود و اثرات نامطلوبی در تست های زیستی و سیستم های بیولوژیکی ایجاد کنند. یافته های ارائه شده، نیازمند ادامه آگاهی عمومی در مورد عوامل مواجهه با محیط آزمایشگاهی مواد هستند. بر اساس یافته های حاضر، نویسندگان پیشنهاد می کنند که پلاستیک هایی که برای استفاده در تحقیقات حساس مورد استفاده قرار می گیرند، باید قبل از استفاده شسته و هوادهی شوند.

 

معرفی و توضیح ساخت لوله آزمایشگاهی

پدیده اشباع کننده های فلزی ساز
1) مواد نامطلوب را از رزین های پلاستیکی ذخیره میکنند
2) در ترکیبات بالقوه سمی در پلاستیک های مورد استفاده در جراحی، تزریقات و درمان های مرتبط با آن حضور دارند
3،4) گزارش های اخیر در مورد اثرات مخدوش یا حتی مخرب ظروف معمول پلاستیکی مورد استفاده شده در تحقیقات تجربی، نیاز به آگاهی مستمر در میان کارشناسان آزمایشگاه را نشان می دهد.

اصطلاح “پلاستیک” شامل انواع بسیاری از محصولات ساخته شده میباشد از رزین های مصنوعی پلیمر مانند پلی اتیلن، پلی پروپیلن، پلی وینیل کلرید و ترکیبات متعدد دیگرتا افزودنی ها و ترکیبات را شامل میشوند. چنین موادی به طور فزاینده ای در همه جنبه های جامعه و زندگی روزمره و همچنین در تحقیقات مورد استفاده قرار می گیرند. برآورد شده است که تولید جهانی سالانه اقلام مختلف پلاستیکی حدود 300 میلیون تن است و تقریبا سهم هر انسان روی کره زمین 40 کیلوگرم میباشد. مقدار ناشناخته این مصرف سالانه در تسهیلات تحقیقاتی آزمایشگاهی، عمدتا به عنوان مواد مصرفی یکبار مصرف استفاده می شود. تحقیقات منتشر شده از پنج دهه گذشته نشان داده است که شفافیت های شیمیایی از پلاستیک های آزمایشگاهی و پلاستیک های پزشکی می تواند اثرات مخدوش کننده یا متفاوتی بر نتایج آزمایشات و همچنین اضافه کردن خطرات سمی در درمان بیماران داشته باشد.

 

آلودگی های ساخت لوله آزمایشگاهی

بررسی گسترده ای از 120 نشریه، بررسی 11 مورد از اثرات پلاستیک های مختلف را بر سلامت حیوانات آزمایشگاهی و انسان نشان می دهد و بسفنول ها و فتالات را به عنوان دو خانواده از مواد افزودنی پلاستیسیته شیمیایی شناخته شده برای آلودگی مواد تحقیقاتی برجسته می کند. در طول بررسی ما فقط اطلاعات پراکنده ای در مورد چگونگی ساخت پلاستیک های مختلف و اجزای پلاستیک را در فرآیندهای بیولوژیکی، متابولیک و عملکرد کلی موجودات مختلف مشاهده می کنیم. با توجه به این واقعیت که چنین موادی در همه جا نه فقط در محیط آزمایشگاهی، بلکه در اکثر محیط های دیگر نیز، مخصوصا در اقیانوس ها یافت می شوند، شگفت آور است.

اشتراک این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به وبلاگ