3 مدل کاغذ صافی آزمایشگاهی

بازگشت به وبلاگ
3 مدل کاغذ صافی آزمایشگاهی | مدل های کاغذ صافی آزمایشگاهی | کاغذ صافی آزمایشگاهی | کاغذ صافی | کاغذ

3 مدل کاغذ صافی آزمایشگاهی

3 مدل کاغذ صافی آزمایشگاهی

کاغذهای فیلتر با کیفیت درجه 1

یک کاغذ فیلتر استاندارد برای برنامه های کاربردی معمولی با جریان نگهداری متوسط هستند. این کاغذها طیف گسترده ای از کاربردهای آزمایشگاهی را پوشش می دهند و اغلب برای تصفیه کردن مایعات بکار میروند.
این فیلترهای سلولزی با روش های تحلیلی کیفی برای تعیین و شناسایی مواد مورد استفاده قرار میگیرند. کیفیت فیلترهای پیش بینی شده نیز در دسترس است که باعث افزایش سرعت جریان و افزایش ظرفیت بارگیری نسبت به فیلترهای مسطح مشابه می شود.

 

3 مدل کاغذ صافی آزمایشگاهی بر اساس درجه بندی :

درجه 1 : 11 میکرومتر

بیشترین استفاده از کاغذ فیلتر برای برنامه های معمولی با حد و جریان متوسط میباشد. این فیلترها طیف گسترده ای از اندازه ها را دارند که شامل قطر 10 تا 500 میلی متر و صفحات 460 و 570 میلیمتر میباشد. این نوع از فیلتر همچنین در فیلترکاپ موجود میباشد، که یک کانال فیلتر مناسب و یکبار مصرف 70 میلی متری با ظرفیت 250 میلی لیتری است که از پلی پروپیلن ساخته شده ، با یک فیلتر جامد با حرارت (شماره کاتالوگ 1600-001) است. این نوع فیلتر طیف گسترده ای از برنامه های کاربردی آزمایشگاهی را پوشش می دهد و اغلب برای تصفیه کردن مایعات بکار میرود. به طور سنتی درجه کیفی در جداسازی های تحلیلی رسوبات مانند سولفات سرب، اگزالات کلسیم (داغ) و کربنات کلسیم استفاده می شود.

 

3 مدل کاغذ صافی آزمایشگاهی | مدل های کاغذ صافی آزمایشگاهی | کاغذ صافی آزمایشگاهی | کاغذ صافی | کاغذ

 

 

در کشاورزی، برای تجزیه و تحلیل خاک و روش های آزمایش بذر مورد استفاده قرار میگیرد. در صنایع غذایی، کیفیت درجه 1 برای روش های معمول روزمره نظیر جداسازی مواد غذایی جامد از مایع یا استخراج مایع استفاده شده و به طور گسترده ای در آموزش برای تدریس جداسازی های تحلیلی کیفی استفاده میگردد. نظارت بر آلودگی هوا، با استفاده از رول ها، گرد و غبار جو را از جریان هوا گرفته و شدت لکه های فوتومتری را اندازه گیری میکند. برای تشخیص گازها، کاغذ با یک واکنش کروموژنیک و مکمل رنگی که توسط بازتاب نوری اندازه گیری شده، آغشته می شود.

کاغذهای فیلتر با کیفیت درجه 4

فیلتر استاندارد زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که جریان های بالا در نظارت بر آلودگی هوا مورد نیاز است و جمع آوری ذرات ریز مهم نیست.
این فیلترهای سلولزی در روش های تحلیلی کیفی برای تعیین و شناسایی مواد استفاده می شوند. فیلترهای کیفی پیش بینی شده نیز در دسترس هستند که باعث افزایش سرعت جریان و افزایش ظرفیت بارگیری نسبت به فیلترهای مسطح مشابه می شوند.

درجه 4 : 20-25 میکرومتر

فیلتراسیون فوق العاده با احتباس زیاد ذرات درشت و رسوبات ژلاتینی مانند هیدروکسید آهن و هیدروکسید آلومینیوم صورت میگیرد. به عنوان یک فیلتر سریع برای پاک کردن مایع بیولوژیکی معمولی یا عصاره های آلی در تجزیه و تحلیل بسیار مفید هستند. این کاغذها زمانی مورد استفاده قرار می گیرند که جریان های بالا در نظارت بر آلودگی هوا مورد نیاز است و جمع آوری ذرات ریز مهم نیست.

کاغذهای فیلتر با کیفیت درجه 3

کاغذ فیلتر استانداردی که در تکنیک های تحلیلی کیفی برای تعیین و شناسایی مواد استفاده می شوند. برای استفاده در کانال های بوکنر.

درجه 3 : 6 میکرومتر

ضخامت فیلتر درجه 1 را با ضخیم شدن ذرات و ظرفیت بارگذاری عالی، دو برابر کنید. رسوب بیشتر می تواند بدون مسدود شدن اتفاق بیفتد. ضخامت اضافی باعث افزایش قدرت رطوبت شده و این درجه کیفی را برای استفاده در کانال های بوکنر بسیار مناسب می کند. جذب بالا به ویژه هنگامی که کاغذ به عنوان یک حامل نمونه مورد استفاده قرار می گیرد، بسیار ارزشمند است. این فیلتر همچنین در فیلترکاپ موجود است. این یک کاپ فیلتر مناسب و یکبار مصرف 70 میلی متری با ظرفیت 250 میلی لیتری است که از پلی پروپیلن ساخته شده و یک فیلتر جامد و با حرارت است.

اشتراک این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به وبلاگ