فالکون آزمایشگاهی

فالکون آزمایشگاهی چیست ؟

لوله فالکون به صورت ته مخروطی دارای رنج گسترده ای از کارایی در آزمایشگاه‏های برای نگهداری در سانترفیوژ در دور بالا می باشند. این لوله‌ها از پلی‌پروپیلن شفاف ساخته شده است. لوله‌های مدرج مخروطی‌شکل در سایز های مختلف در بازار موجود می باشد برای مثال ظرفیت ۱۵ میلی لیتر (دارای درجه‌بندی تا ۱۲ میلی‌لیتر) و ۵۰ میلی‌ لیتر جهت نگهداری نمونه و نیز استفاده در دستگاه سانتریفوژ تا نیروی (۶۵۰۰g (RCF طراحی شده است و قابل اتوکلاو و فریزکردن هستند.

درب این لوله‌ بصورت پیچ دار طراحی شده می باشد. لوله‌های فالکون در مقابل اکثر مواد شیمیایی رایج در آزمایشگاه‌ها مقاوم می باشند. همچنین برای این لوله ها جهت سهولت نگهداری رک ‌های مناسب طراحی شده است.فروشگاه آنلاین تجهیزات آزمایشگاهی و پزشکی ویراز طب انواع فالکون و رک فالکون را با بهترین قیمت به صورت آنلاین می فروشد .

فالکون آزمایشگاهی

رک فالکون

جا لوله ای فالکون از پلی پروپیلن ساخته شده است و قابل اتوکلاو و فریز کردن است.این جا لوله ای جهت شناسایی آسان تر لوله ها دارای ردیف بندی ماتریسی می باشد.از مزیت های این جا لوله ای امکان باز و بسته شدن آن ها می باشد که با باز نمودن آن ها می توان در فضای اشغال شده صرفه جویی کرد و تعداد بیشتری از آنها را درون دستگاه اتوکلاو قرار داد.جا لوله ای فالکون در برابر اکثر اسیدها و مواد شیمیایی رایج در آزمایشگاه ها مقاوم است و در دو مدل , در رنگ های زرد و نارنجی عرضه می گردد که موجب سهولت در بسته بندی نمونه ها می شود.فالکن یا فالکون (Falcon Tube)  یا لوله سانتریفیوژ نمونه ای از لوله آزمایشگاهی است که برای ذخیره سازی نمونه های مایع با حجم های بالای 50 میلی لیتر مورد استفاده قرار می گیرند، که گاهی به آنها لوله های سانتریفیوژی فالکون نیز گفته می شوند.

لوله های فالکونی با حجم های اسمی مختلف( معمولا 15 میلی لیتر و 50 میلی لیتر) ساخته می گردند و درپیچدار هستند. انتهای مخروطی این لوله ها یکی از مزایای آن می باشد هنگامی که تنها یک مقدار کمی از مایع در لوله می ماند. در این شرایط تمامی قطرات مایع به راحتی می تواند توسط سانتریفیوژ کردن جمع شود. این لوله های فالکونی باید در رک های مخصوص قرار بگیرند. هر چند که یکسری از آنها دارای اصطلاحا دامن شکلی دور نوک مخروطی خود است که نقش پایه را ایفا می کنند. فالکونها دارای درجه بندی هستند  بنابراین به راحتی می توان حجم مایع درون آن را تخمین بزنیم. البته برای اندازه گیری دقیق باید از وسایل آزمایشگاهی دیگر مانند استوانه مدرج استفاده کرد. روی دیواره یا درب فالکون می توان از لیبل برای مشخص کردن استفاده نمود.

ویژگی لوله فالکون آزمایشگاهی

جلوگیری از ورود آلودگی به نمونه های مایع
مانع انحلال گاز از خارج در نمونه های مایع
لوله فالکون  قیمت لوله فالکون  فروش لوله فالکون
فروش لوله فالکن و انواع لوله در فروشگاه ویرازطب به صورت اینترنتی بوده و محصول خریداری شده بعد از پرداخت آنلاین از طریق پیک در تهران و یا پست پیشتاز برای شهرستان ها ارسال خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه خرید از ویراز طب می توانید بر روی دانلود کاتالوگ بزنید. و با مقایسه لوازم آزمایشگاهی در خصوص فروش انواع لوله آزمایش می توانید به صفحه آن مراجعه نمایید.

 

لوله فالکون آزمایشگاهی Disposable Culture Tubes

قالب دقیق
ترموپلاستیک دست نخورده
شیمیایی تمیز
این لوله ها از پلی استایرن یا پلی پروپیلن ساخته شده ، برای استفاده در باکتری شناسی ، RIA، انعقاد و سایر روشهای معمول آزمایشگاهی ایده آل است. هیچ عامل انتشاری از قالبی که می تواند خطاهای و تداخل در آزمایشات RIA را ایجاد کند، استفاده نمیکند . دقت ساخت گرمانرم های دست نخورده تضمین می کند که لوله ها در اندازه و شکل یکنواخت بوده و همچنین به لحاظ شیمیایی تمیز و آماده برای استفاده هستند.

لوله های پلی پروپیلن (PP) شفاف بوده و در طی فرایند سانتریفوژ شدن دربرابر بیش از 3000 گرم مقاوم هستند. آنها همچنین رایج ترین اسید ها، حلال ها و قلیائیت ها را در دمای اتاق می پذیرند. آنها تقریبا ناپیوسته هستند و می توانند در دمای 120 درجه سانتیگراد استرلیزه شوند.
لوله های پلی استایرن (PS) شفاف بوده و سرعت سانتریفوژ شدن آنها باعث میشود که تا 1400 گرم را تحمل کنند.. پلی استایرن محلول های آبی، پایه های خفیف و اسید های ضعیف را تحمل می کند، اما نه حلال های آلی، هیدروکربن های معطر و کلر شده و نمی توانند اتوکلاو شوند. این لوله ها به لوله های یکبار مصرف هم معروف هستند.

 

لوله Falcon® Round Bottom Test Tubes

اندازه: 75 میلیمتر طول و 12 میلیمتر عرض .؛ ظرفیت: 5 میلی لیتر
طراحی شده برای یکبار مصرف با صرفه اقتصادی
لوله های 9219F22 در کیسه های 25 بسته بندی می شوند. آنها حاوی 20 کیسه هستند. لوله های 9219F24 در کیسه های 125 بسته بندی می شوند. آنها حاوی 8 کیسه هستند .
لوله های 9219F22 با اندازه 100 میلی متر طول و 17 میلی متر عرض و ظرفیت 14 میلی لیتر است
لوله های 9219F28 به صورت جداگانه در 500 مورد بسته بندی می شوند.
لوله های 9219F30 در کیسه های 25 بسته بندی می شوند و حاوی 20 کیسه هستند. لوله های 9219F32 در 125کیسه بسته بندی می شوند.
لوله های 9219F40 شبیه لوله های 9219F32 هستند .