کاغذ فیلتر

بازگشت به وبلاگ
کاغذ فیلتر | کاغذ صافی آزمایشگاهی

کاغذ فیلتر

در تمام مراحل مختلف کروماتوگرافی، کاغذ فیلتر آزمایشگاهی نقش مهمی در فرآیندهای جداسازی و تصفیه برعهده دارد. این محصولات فیلتراسیون در فیلتر کردن حلال، تجزیه سلولز و همچنین تعدادی از کاربردهای صنعتی بسیار مفید هستند. و باید برای هر آزمایش یا فرآیند صنعتی که شامل جدایی و تصفیه باشد، وجود داشته باشد.
محصولات تصفیه فراتر از تنها یک کاغذ فیلتر آزمایشگاهی برای مقاصد مختلف در انواع متفاوت عرضه می شوند. هر نوع کاغذ فیلتر آزمایشگاهی ظرفیت های مختلف، و سطوح متفاوتی از فیلتراسیون را ارائه می دهد و همچنین برای نمونه های خاص در برنامه های خاص ساخته شده اند. استفاده از این محصول میکروفیلتراسیون در نیازهای صنعتی و تحقیقاتی مناسب می تواند برای کل فرایند کروماتوگرافی بسیار مفید باشد.

 

کاغذهایی با کمی فیلتر

فیلترهای کمکی به طور خاص برای تجزیه و تحلیل تعداد کمی از نمونه ها طراحی شده اند. این نوع کاغذ فیلتر برای تهیه نمونه تجزیه و تحلیل ابزار و همچنین تجزیه و تحلیل گرانشی مورد استفاده میگیرد. آنها در قالب های خاکستر، بدون خاکستر، و خاکستر خرد شده و بدون آسیب در دسترس هستند. هر فرمت کاغذ با کمی فیلتر برای تجزیه و تحلیل تعداد خاص کمی با نمونه های خاص و واکنش دهنده طراحی شده است.
کاغذهای بدون عنصر برای روشهای بحرانی با استفاده از فیلترهای تحلیلی مفید هستند.
از طرف دیگر، کاغذهای خرد شده، برای شن و ماسه سخت بهتر از مواردی که مقاومت شیمیایی بیشتری دارند، مورد نیاز هستند و رسوبات باید با دقت بیشتری حفظ شوند. فرآیندهای خنثی نشده از فیلترهای کم دارای قدرت رطوبت بالایی هستند و می توانند برای طیف گسترده ای از اهداف تصفیه حیاتی استفاده گردند.

 

 

فیلتر میکروفیبر شیشه ای

این فیلترهای میکرو فیبر شیشه ای در دو فرم – شیشه باند می باشند.
میکرو فیبر و میکرو فیبر شیشه ای رایگان. هر دو نوع از این نوع کاغذ فیلتر از 100٪ بوروسیلیکات شیشه ساخته شده اند و برای فیلتراسیون و نگهداری ذرات هستند که اندازه آنها کوچکتر از میکرون میباشد. آنها را می توان در دماهای بسیار بالا تا 500 درجه سانتیگراد و جریان بسیار سریع مورد استفاده قرار داد.
این کاغذهای فیلتر به دلیل ساختار مویرگی خوبشان قدرت جذب بالایی دارند. و به خوبی برای روش شمارش جرقه مایع مورد استفاده قرار میگیرند، آزمایش های نقطه ای و حتی بررسی میکروسکوپی نشان داده است که آنها می توانند کاملا شفاف ساخته شوند. هنگامی که از یک فیلتر بعنوان پیش فیلتر استفاده می شود، این فیلتر های میکروفیبر می تواند حجم بیشتری را مدیریت کرده و ظرفیت بارگذاری ذرات را به میزان قابل توجهی افزایش دهند.

 

کاغذ فیلتر | کاغذ صافی آزمایشگاهی

 

 

فیلترهای سلولز

برای اهداف کلی تصفیه، فیلترهای سلولز انتخابی عالی هستند. این نوع کاغذ فیلتر از پوسته هایی با کیفیت بالا ساخته شده، به طوری که محتوای سلولز آلفا حداقل 98 درصد میباشد. آنها برای تعدادی از برنامه های کاربردی مختلف آزمایشگاهی ایده آل بوده و گزینه هایی از میزان احتباس و جریان های مختلف در دسترس دارند.
فیلترهای سلولز در درجه های مختلفی از سختی و خلوص قرار می گیرند. این کار آنها را برای فیلتر کردن کلی نمونه های مختلف ایده آل می کند. آنها همچنین دارای مقاومت شیمیایی متفاوت هستند، در نتیجه آنها را حتی برای نمونه هایی که ممکن است در طبیعت اسیدی یا تهاجمی باشند، مناسب میسازند.

کاغذهای فیلتر برای هر نیاز

دانشمندان Tisch در سراسر جهان برای محصولات فیلتراسیون با کیفیت برتر شناخته شده اند که طیف وسیعی از محصولات تصفیه را ارائه می دهد و می تواند در هر صنعت یا کاربردی مورد استفاده قرار گیرد. نگاهی به طیف وسیعی از کاغذ فیلتر آزمایشگاهی خود داشته باشید و مطمئنا نوع مناسب برای نیاز صنعتی یا تحقیقاتی خود را پیدا خواهید کرد. محصولات علمی و آزمایشگاهی ما به هیچ عنوان دوم نیستند.

 

کاغذ فیلتر کیفی چیست؟

این فیبرها شامل فیبرهای سلولزی هستند که از لیتیم هایی با کیفیت بالا تولید می شوند تا سلولز آلفا را به حداکثر برسانند.
سلولز آلفا پایدارترین شکل سلولز با بالاترین درجه پلیمریزاسیون است. کاغذ سلولز از درصد بالایی از آلفا سلولز، از قبیل کاغذ واتمن ساخته شده که نشانه ای از کیفیت بالا و ثبات آن است.
نمرات کیفی کاغذ فیلتر براساس خواص مختلف شامل نگهداری ذرات، ضخامت و وزن میباشد. برخلاف مقادیر فیلتر کم ، که نمرات اشباع شده ای در برنامه های کاربردی تحلیلی دارند، کاغذهای کیفی بیشتر برای استفاده عمومی منظور می شوند.

 

همچنین بخوانید : فالکون آزمایشگاهی

 

اشتراک این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به وبلاگ