درجه بندی های کاغذ فیلتر

بازگشت به وبلاگ
درجه بندی های کاغذ فیلتر | کاغذ فیلتر

درجه بندی های کاغذ فیلتر

درجه بندی های کاغذ فیلتر

کاغذهای های فیلتر GE Whatman با کیفیت درجه 3 دو برابر بیشتر از کاغذ فیلتر سلولز درجه 1 ضخامت دارند، این GE Whatman درجه 3 معمولا در روش های تحلیل کیفی برای کمک به تعیین درجه مواد در یک نمونه مورد استفاده قرار میگیرند. این امر اجازه می دهد تا سریع تر به بدون فیلتر کردن سیستم رسیده و بر آن غلبه کنند. جذب بالا در این درجه بسیار مفید است زمانی که مقاله به عنوان یک نمونه حامل استفاده می شود.

ضخامت اضافی کاغذ فیلتر باعث افزایش قدرت رطوبت شده، و با فینچرهای بوچنر سازگار میگردد. قطر این درجه کاغذ سلولز از 5. 5 سانتیمتر تا 32 سانتیمتر متغیر است. علاوه بر این ، قابلیت و توانایی حفظ ذرات و فیلترها بسیار دشوار است – این نوع کاغذ از پلی پروپیلن ساخته شده و به یک فیلتر انتگرال حرارتی متصل شده است.

عوامل بسیاری در تعیین یک فیلتر با خواص مناسب برای برنامه های خاص، وجود دارند که به یافتن بهترین فیلتر کمک می کنند. جریان مایع، ظرفیت بارگیری، احتباس ذرات هوا، یا محتوای خاکستر ، فیلترسازی GE Whatman را روش مناسبی برای برنامه تحقیقاتی فراهم می کند. فیلتر GE Whatman درجه 3 میزان ذرات را تا 6 میکرومتر نشان می دهد.

ویژگی های کلیدی ، درجه بندی های کاغذ فیلتر

فیلتر پلی پروپیلن ساخته شده به گرما پیوسته است.
دو برابر فیلتر درجه یک ضخامت دارد.
ضخامت اضافی باعث می شود تا قدرت رطوبت و ذرات به میزان قابل توجهی حفظ شود.

 

هدف اصلی کاغذ فیلتری ، درجه بندی های کاغذ فیلتر

این فیلترها با هدف کلی تقویت رطوبت دارای درجه بالایی هستند.
آنها از پارچه های پنبه ای خالص و دیگر الیاف سبزیجات ساخته شده اند.
این کاغذهای فیلتر دارای نرخ سریع یا بسیار سریع در فیلتراسیون هستند، و به ویژه در فیلتر کردن رسوبات و یا مواد درشت، نسبتا مفید هستند.
این فیلترها برای تخمین کجلدال (کلدال) توصیه نمی شود.

فیلتراسیون بسیار سریع

کاغذ فیلتر سطحی با سرعت جریان متوسط دارد.
برای استفاده در آزمایشگاه عمومی، در تجزیه و تحلیل های کم اهمیت بکار میروند.
در آزمایشگاه ها برای آزمایش نیشکر یا چغندر میوه پخته شده در سراسر جهان استفاده می شوند. و با توجه به روش سولفور آلومینیوم آنالیز میگردد.

این کاغذ تقویتی مرطوب برای فیلتراسیون عمومی و تهیه نمونه برای کارخانه های تولید مواد غذایی، گیاهان شکری، بیمارستان ها، مراکز آموزشی، تحقیقاتی، کالج ها، دانشگاه ها و آزمایشگاه ها (با استفاده بسیار زیاد و کمترین تجزیه و تحلیل) و غیره استفاده می شوند.

فیلتراسیون سریع (ضخیم)

احتباس ذرات بالا و ظرفیت بارگذاری بسیار بالا از ویژگی های این نوع کاغذ میباشد.
ترجیحا برای فیلتر کردن ژلاتین ، محلول های رزین و سایر مایعات چسبناک مانند شربت ها، روغن ها، اسانس ها و چربی ها مورد استفاده قرار می گیرد.
مدل تاشده فشار حجم های بزرگتری را در خود قرار می دهد.

شرکت ویراز طب ارائه دهنده  لوازم آزمایشگاهی لوله فالکون آزمایشگاهی ، کاغذ صافی آزمایشگاهی ، فیلتراسیون و …. در صورت هر گونه سوال در مورد این مطلب و یا نیاز به مشاوره برای خرید انواع تجهیزات آزمایشگاهی با ما تماس بگیرید.

اشتراک این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به وبلاگ